نحوه انجام تست ژنتیکی

این تست با توصیه پزشکان و همچنین بر اساس علاقه افراد می‌تواند انجام گیرد. مراحل لازم به منظور انجام تست شامل موارد زیر است:

 • پرکردن پرسشنامه آنلاین تحت عنوان "پرسشنامه ارزیابی وضعیت فردی

  به منظور آغاز ارزیابی و پر کردن پرسشنامه اینجا کلیک کنید. پس از پاسخ به سوالات پرسشنامه نتیجه حاصل شده به صورت آنلاین برای شما نمایان خواهد شد. با توجه به نتیجه گزارش شده شما قادر خواهید بود از پیشنهادات بعدی ما بهره ببرید.

 • پرسشنامه جامع از وضعیت سلامت فرد

  پیشنهاد تیم ما این است که با صرف زمان چند دقیقه‌ای و پاسخ به سوالات "پرسشنامه جامع" از امکان مشاوره تخصصی بهره‌مند شوید و با ارزیابی دقیق تر از وضعیت سلامت خود آگاه شوید. در این پرسشنامه اطلاعات جامع‌تری در مورد شما و سایر افراد خانواده به دست خواهد آمد و پس از پر کردن پرسشنامه، مشاورین ما شما را از نتیجه به دست آمده آگاه خواهند ساخت؛ همچنین توضیحات و توصیه‌های لازم را به شما ارائه می‌نمایند.

 • مشاوره ژنتیکی حضوری و تلفنی

  در تمامی ‌مراحل اقدام به انجام تست، می‌توانید از مشاوره با متخصصین ما بهره مند شوید. امکان ارتباط با مشاورین متخصص از زمان پر کردن پرسشنامه آنلاین برای افراد میسر خواهد بود. همچنین در مسیر تصمیم گیری درمورد اقدامات بعدی جهت پیش‌گیری از ابتلا به بیماری‌ها مشاورین ما با شما همراه خواهند بود.

 • انجام تست ژنتیکی در صورت نیاز و صلاح دید پزشک

  با توجه به وضعیت فرد و سابقه پزشکی به دست آمده از پرسشنامه طبق صلاح دید پزشک ممکن است انجام تست ژنتیکی به شما یا سایر اعضای خانواده شما توصیه شود. در چنین حالتی پزشک در مورد راهکارهای موجود و انواع مختلف تست‌ها با فرد صحبت خواهد کرد و افراد تصمیم‌گیری‌های لازم را همراه با پزشک و مشاورین انجام خواهند داد.

حمایت‌های آتی

به روز رسانی تغییرات لازم در دستورالعمل تجویز شده برای شما در بازه‌های زمانی مشخص

تعیین برنامه سلامت فرد

برنامه‌ریزی‌های لازم جهت غربالگری و اقدامات درمانی

صحبت با مشاور

پاسخ به سوالات شما، تفسیر نتیجه آزمایش برای شما،راهنمایی در مورد اقدامات بعدی موردنیاز

دریافت نتیجه

استعداد ابتلای افرادبه بیماری‌های وراثتی تست شده طبق دستورالعمل‌های کاربردی برای شخص

نمونه گیری

مراجعه به آزمایشگاه،تهیه نمونه از بزاق، خون،بافت یا بلوک پارافینه

گزارش ارسال شده اطلاعاتی شفاف و کاربردی در مورد افزایش استعداد ابتلا به بیماری مورد نظر را در اختیار قرار می‌دهد. همچنین با توجه به نتیجه آزمایش اطلاعاتی در مورد اینکه احتمال ابتلای سایر اعضای خانواده و احتمال انتقال به فرزندان چه میزان خواهد بود، ارزیابی می‌شود. به کمک گزارش به دست آمده از وضعیت فرد پزشک قادر است توصیه های لازم را در جهت پیشگیری و در صورت نیاز در مورد پاسخ فرد به داروهای خاص و انتخاب پربازده ترین دارو برای درمان تصمیم گیری کند و در ادامه با توصیه‌هایی در مورد تغییرات لازم در سبک زندگی، تغذیه و ورزش به سلامت فرد کمک کند و در مورد افرادی که در معرض ابتلا به سرطان شناسایی شده‌اند، این تغییرات در جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری در نظر گرفته خواهد شد.